Różnice w programowaniu Low-Code i tradycyjnym podejściu 

Co mówi programista Low-Code gdy dostanie błąd w kodzie? 
Nie jestem przecież cudotwórcą, potrzebuję trochę więcej kliknięć.

Różnice między podejściem Low-Code, a tradycyjnym podejściem do tworzenia aplikacji wynikają głównie z poziomu złożoności projektu, łatwości tworzenia samej aplikacji, doświadczenia zespołu oraz kosztów wdrożenia.

Doświadczenie programistyczne

Low-code umożliwia tworzenie aplikacji za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, bez konieczności pisania kodu. Jest to bardziej intuicyjne i łatwiejsze niż tworzenie aplikacji od zera z wykorzystaniem języków programowania, jak w tradycyjnym podejściu. Przez to aplikacje tworzone na platformach Low-Code mogę być tworzone przez osoby z biznesu, a nie tylko przez działy IT.

Złożoność projektu

Low-code jest bardziej odpowiednie dla mniej skomplikowanych projektów, podczas gdy tradycyjne podejście jest bardziej odpowiednie dla bardziej złożonych. Jednak wraz z rozwojem samych platform coraz częściej możemy tworzyć bardzo zawansowane aplikacje.

Szybkość i łatwość

Low-code pozwala na szybsze tworzenie aplikacji, dzięki łatwiejszemu procesowi i automatyzacji wielu elementów. W tradycyjnym podejściu tworzenie aplikacji może zająć więcej czasu, ale pozwala na większą kontrolę nad każdym aspektem aplikacji. W przypadku aplikacji Low-Code możemy dużo szybciej dostarczyć prototyp aplikacji oraz dostosować go do wymań biznesowych. 

Koszty

Tradycyjne kodowanie wymaga zwykle zatrudnienia programistów z dużo większym doświadczeniem niż programistów Low-Code. W przypadku Low-Code często po przeszkoleniu aplikacje tworzą użytkownicy biznesowi. 
Koszty projektu Low-Code są zazwyczaj niższe niż w przypadku tradycyjnego podejścia, ze względu na czas, który jest potrzebny na tworzenie i rozwój aplikacji z wykorzystaniu gotowych komponentów.

Współpraca z zespołem

Tradycyjne podejście do tworzenia aplikacji wymaga zazwyczaj większej współpracy między programistami. W Low-Code, współpraca z zespołem może być łatwiejsza, ponieważ korzysta on z graficznego interfejsu użytkownika, a wiele elementów ma dostępnych w formie gotowych komponentów.
Tradycyjne podejście do tworzenia aplikacji często wymaga pracy w grupach. W Low-Code, pojedynczy programista może często tworzyć aplikację w całości samodzielnie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: