Automatyzacja procesów biznesowych

Rozmawiają dwa roboty w czasie recesji. 
Nie jesteśmy wprawdzie ludźmi, ale mamy przynajmniej stabilne zatrudnienie w erze automatyzacji procesów biznesowych.

Jednym z najpopularniejszych trendów przy wykorzystywaniu platform low-code jest automatyzacja procesów biznesowych w organizacji. Wprowadzenie automatyzacji pozwala zredukować ilość błędów popełnianych przy operacjach ręcznie wykonywanych. Dodatkowo mamy większe możliwości raportowania elementów automatyzowanego procesu. 

Obieg dokumentów

Jednym z pierwszych procesów, który w organizacjach jest wdrażany to elektroniczny obieg dokumentów. Wdrożenie takiego procesu jest w miarę intuicyjne w organizacji, ze względu na to, że proces w formie tradycyjnej zwykle jest już dobrze zorganizowany. Dużo łatwiej w takim przypadku znaleźć słabe punkty obecnego procesu. Przy zmianie na jego wersję elektroniczną dużo łatwiej zdefiniować usprawnienia. Jednocześnie podejście ma swój aspekt ekologiczny ponieważ wpływa na dużą redukcję zużycia papieru. Dzięki procesowi elektronicznemu mamy również możliwość uchwycenia gdzie występują wąskie gardła. Gdzie w procesie następują opóźnienia. 
 

Automatyzacja do początek 

Podczas wdrażania automatyzacji procesów przy pomocy platformy low-code, bardzo szybko orientujemy się, że na samej automatyzacji procesu się nie kończy. Lekkość z jaką jesteśmy w stanie modyfikować procesy, dokładać elementy, modyfikować przejścia procesu powoduje, że dużo chętniej optymalizujemy dalej zbudowany proces. Poszukujemy kolejnych procesów to automatyzacji.

Raportowanie 

Automatyzacja procesów w dużym stopniu pociąga za sobą elementy raportowania. Dużo szybciej jesteśmy w stanie dodać znaczniki lub atrybuty, które chcemy zaraportować. Nawet jak nie przewidzieliśmy tego w początkowej fazie, możemy dodać praktycznie w dowolnym momencie rozszerzając proces właśnie o te dodatkowe parametry, 

Automatyzacja procesów biznesowych z wykorzystaniem low-code to nowoczesne podejście do zarządza. To także doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracy, poprawę jakości oraz zwiększenie rentowności. Dzięki temu, firmy są w stanie szybciej i sprawniej realizować swoje cele biznesowe. Mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami i skupić się na swojej głównej działalności. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: